+90 (538) 521 4545

hello@balarajans.com

Bizi Takip Et:

Google Aramalarında Üst Sırada Yer Alma

Google aramalarında üst sırada olmak, her website için büyük bir başarıdır. Çünkü aramalarda ne kadar üst sırada olursanız o kadar fazla ziyaretçi ve tıklama alırsınız. Bu da işletmenize büyük oranda fayda sağlar. Google’da bir kullanıcı arama yaptığında Google, aramasına en yakın sonuçları karşısına çıkartır. Böylece arama motoru kullanıcılarının isteklerine en uygun siteleri bulmalarını sağlar. Kullanıcılar arama yaptıklarında genelde Google aramalarında üst sırada yer alma oranına göre sitelere tıklamaktadırlar. Bu da demek oluyor ki sıranız yükseldikçe kullanıcıların dikkatini çekme konusunda daha başarılı olursunuz. Ayrıca üst sıralarda olarak kurumsal iletişim açısından güçlü görünerek ziyaretçilerde güvenilir bir algı yaratırsınız.

Google’da ki durumunuz hakkında bilgi sahibi olmak için en iyi yol analizlerdir. İçeriklerinizi paylaşmadan önce SEO analizinden geçirdiğinizde program size içeriğinizin potansiyeli, eksik yanları, yükseltmeniz gereken yanları, Google için önemli sayılan noktaları hakkında bilgiler verir. Seo analizlerinin amacı Google aramalarında üst sırada yer alma oranını sağlamaktır. Bu da hedef kitleye ulaşmanızı kolaylaştırır.

Google aramalarında üst sırada yer alma yöntemleri

Başarılı ve verimli bir websitenin amaçlanan hedef kitleye ulaşması için yapılması gereken önemli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler website yöneticileri tarafından bilinmeli ve çalışmalar buna göre yapılmalıdır. Google aramalarında üst sırada yer alma yöntemleri şunlardır;
  • Doğru Anahtar Kelime Seçimi: İçeriğinizi SEO uyumlu hazırlamanızın ilk koşulu doğru anahtar kelime seçimidir. Anahtar kelime seçimi kullanıcıların Google’da yapacakları sorguya göre yapılmalıdır. İnsanlar arama yaparken hangi kelimeleri kullanıyor? Buna göre bir anahtar kelime seçmelisiniz. Anahtar kelimelerinizin kullanım oranı da önemlidir. Gereğinden fazla ya da az kullanılması Google tarafından hoş karşılanmaz.
  • SEO Uyumlu İçeriklerin Hazırlanması: SEO, genel olarak içeriklerin arama motoru tarafından analiz edilirken doğru anlaşılabilmesini sağlayan koşulları içerir. Anahtar kelime seçimi, başlık kullanımı gibi bir çok koşulu içinde bulundurmaktadır. SEO uyumlu içerik hazırladığınızda aramalarda üst sırada olma oranınız artar.
  • Doğru Başlık Ve Alt Başlık Kullanımı: SEO açısından başlık seçiminin önemi büyüktür. Sayfa başlık uzunluğu 70 karakterden az olmalıdır. Başlıklarınızı uygun koşullarda alt başlıklara bölmelisiniz. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçilerin okuyup anlaması kolaylaşacaktır. Sitedeki başlıklar konuyla ilgili olmalı ve birkaç başlığın anahtar kelimelerden oluşması gerekir. Böylelikle Google içeriği daha kolay anlayabilir ve bu sayede üst sıralarda yer edinmek daha kolay olur.
  • Aramalara Uygun Görsel Kullanımı: Bir içerik ürettiğiniz de görsel kısmına da çok dikkat etmelisiniz. Google’da arama yapan kullanıcıların %30’luk kısmı bunu görsellerden yaparlar. Kullandığınız görsel ilgi çekici ve konuyla ilgili fikir veriyorsa yüksek tıklamaya sahip olursunuz. Bu sayede üst sırada yer alarak kullanıcıları sitenize çekebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgileri

Kategorilerimiz

Referanslar

Fiyatlarımız

Projelerimiz

© 2022 Balar Ajans